Chemický peeling

Chemický peeling patří k oblíbeným neinvazivním zákrokům, umí vyhladit jemné vrásky, zjemnit jizvy po akné nebo odstranit pigmentové skvrny. Pokud vás trápí sluncem poškozená pokožka, jemné vrásky, unavená pleť, rozšířené póry, akné, nadměrná činnost mazových žláz nebo pigmentové skvrny, doporučuji chemický peeling. Pro regeneraci a omlazení Vaší pokožky použíji kyselinu mandlovou 30% , která je vhodná pro všechny druhy pleti, má silné antibakteriální účinky, zmírňuje kožní záněty, redukuje kožní vyrážky, odstraňuje odumřelé kožní buňky ,vyhlazuje vrásky a odstraňuje kožní zabarvení. Patří do skupiny alfa-hydroxylových kyselin (AHA nebo -li ovocné kyseliny).

Mandlové kyseliny v ošetření jsou široce používány, mohou být aplikovány v podstatě každému. Tato kyselina je dobře snášena, nezpůsobuje zarudnutí  - pouze mírný pocit pálení v průběhu ošetření.  Pokožka není přecitlivělá na slunce, proto ji lze používat po celý rok. Kyselina mandlová je taktéž vhodná pro osoby s vysokou intenzitou pigmentace (fototypem), díky tomu, že zde není riziko přebarvení. To je právě důvod, proč se jí říká "letní peeling" nebo "peeling pro všechny a pro všechna roční období".

KONTRAINDIKACE ( kdy nejít ):
seboroická dermatitida
Plísňová infekce
Psoriáza
aktivní virové infekce
akné v aktivní fázi ( otevřené ranky, poraněná kůže )
léčba deriváty vitaminu A


Průběh ošetření: 

- očištění pleti tonikem bez alkoholu

- nanesení vazelíny kolem očí, rtů, nosu 

- nanesení kys. mandlové ( při prvním ošetření 3 - 4 min., při dalších ošetřeních vždy + 1 min. )

- nanesení neutralizéru ( 1 min. působení )

- důkladné opláchnutí

- aplikace chladící masky přikryté folií ( 15 min. působení )

- závěrečný krém SPF 50

Další návštěva nejdříve za 14 dní. Doporučuje se kůra  4 - 6 ošetření. Lze provádět v průběhu celého roku ( na rozdíl od jiných AHA kyselin - např. kys. glykolové ). Před prvním použitím provedeme kožní test snášenlivosti, protože u malého procenta případů přece jenom může působit zarudnutí. V tomto případě bych aplikaci v letních měsících nedoporučovala.

Po ošetření:

- první 3 dny udržovat pleť v maximální čistotě, vyhýbat se prašnému a zakouřenému prostředí

- neotírat ručníkem, jemně osušit

- první 3 dny nevykonávat činnosti při kterých se maximálně potíte ( intenzivní cvičení, sauna, pára apod. )

- použít kvalitní hydratační krém, nejlépe s vysokým ochranným faktorem 

- nepoužívat jiný peeling ( mechanický, enzymatický )

- nepoužívat příliš mastné krémy na bázi oleje

- přestože je kys. mandlová vhodná pro celoroční použití, je lepší se  po ošetření  vyhýbat  intenzivnímu slunečnímu záření

Cena ošetření obličej, krk : 650,-

                                  dekolt : 350,-