Kraniosakrální terapie

Zakladetelem kraniální osteopatie byl Dr. William Garner Sutherland ( 1873 -1954 ). Ten zkoumal lidskou lebku a zjistil, že jednotlivé lebeční kosti  do sebe krásně zapadají a že lebeční švy umožňují jednotlivým částem lebky pohyb. Tento pohyb označil Dr. Sutherland jako kraniální rytmus neboli "primární dýchání" A právě tento pohyb je předmětem zkoumání kranio - sakrálního systému. ( kranio = lebka, sakrum = kost křížová ) Odtud pochází název kranio - sakrální terapie, kterou dále rozvinul Dr. John Edwin Upledger (1932 - 2012).

Kraniosakrální terapie je velice jemná technika vhodná pro ty, kdo mají zájem rozhýbat a řešit problémy zasuté předeším v centrálním nervovém systému. Podporuje přirozené, samoléčebné procesy v lidském těle, především ozdravení funkce mozku a míchy. Přispívá velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví i k osobnostnímu rozvoji člověka.

Jak funguje kraniosakrální systém:

Kraniosakrální terapie pracuje se systémem pulsů v tekutině našeho mozku a míchy. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Zde pulsuje tzv. mozkomíšní mok, jehož tekutina očišťuje, vyživuje a chrání mozek, míchu a celý nervový systém. Kraniosakrální systém nasává tuto tekutinu z krve ve frekvenci 6 - 12x za minutu, omývá mozek a míchu a vylévá ji zpět do krevního řečiště. Jeho jemná vibrace proniká do celého těla.

Terapeut používá velmi jemný dotek spojený s jemnými pohyby rukou a soustředěně vnímá tělo klienta a tím harmonizuje pulzující energii. Zároveň aktivuje vlastní samoléčebné procesy v těle i duši klienta. Uvolňuje staré zasuté bloky z prožitých traumat, vtisknutých do naší buněčné paměti.

Terapie se provádí ve volném a pohodlném  oblečení na masážním lehátku. 

Kraniosakrální terapie pomáhá léčit:

- bolesti hlavy, migrény, závratě

- problémy s motorikou, poruchy rovnováhy

- bolesti v krční páteři, v zádech

- poruchy a dysfunkce centrálního nervového sys. nebo hormonálního sys.

- blokace plotének

- bolesti a bloky vzniklé pod vlivem stresu

- smutek, citová deprivace, deprese, úzkostné stavy

- časté změny nálad

- postraumatickou stresovou poruchu

- problémy se soustředěním, s učením, mluvením, čtením a pravopisem

- dysfunkce žvýkací soustavy

- stavy chronické únavy a vyčerpanosti

Kontraindikace (kdy se nesmí ošetřovat):

- nitrolebeční krvácení

- akutní zlomeniny lebky

- aneurysma

- akutní stavy mrtvice

Cena ošetření: 60 min. 790,-

s sebou jen pohodlné oblečení na převleční