Maderoterapie

Maderoterapie je v posledních letech velmi vyhledávanou a oblíbenou metodou v boji proti celulitidě. Jedná se o speciální masáž, která je prováděna za pomoci dřevěných válečků, díky kterým je na ošetřovanou oblast vyvíjen rovnoměrný tlak, a díky jejich rozličným tvarům je nabourávána tuková tkáň v podkoží.

 Jedná se o moderní masážní techniku, která využívá dřevěné anatomicky tvarované nástroje k odbourávání celulitidy, podpoře lymfatického systému a tvarování postavy. Opakovanými masážními pohyby dojde k odplavení tuku, toxinů a přebytečných tekutin a zároveň se vám prokrví svaly a pokožka.

Jak často by měl klient chodit na maderoterapii? Obecně se doporučuje chodit alespoň 1x týdně, ale může se klidně i 2x týdně. V případě celotělové maderoterapie jsou výsledky viditelné po 10 návštěvách.  

Maderoterapie jako metoda ošetření vznikla v Kolumbii cca před 100 lety. Postupným vývojem se zjistilo, že je to nejúčinnější metoda, pomocí které umíme dosáhnout optimálního fungování lymfatického systému našeho těla. Maderoterapie je neinvazivní, bezbolestná. 

Na maderoterapii je potřeba se připravit. Je třeba navýšit pitný režim a vynechat před masáží těžší fyzické aktivity. Rovněž těsně po terapii je dobré dopřát tělu odpočinek, právě ve fázi regenerace se umocňují účinky masáže.